Ginger 20
[Joan Gaspar]
Omschrijving
The Marset Ginger 20 pendant lamp can be individually suspended from the ceiling. The light source is an LED with a colour temperature of 2,700 Kelvin extra warm white. This lamp is available in four versions:
- Version 1: Lamp shade outside oak, inside white
- Version 2: Lamp shade outside wenge, inside white
- Version 3: Lamp shade outside and inside oak
- Version 4: Lamp shade outside and inside wenge
Technologie
| Land van herkomst |
Spanje |
|---|---|
| Fabrikant | Marset |
| Ontwerper | Joan Gaspar |
| jaar | 2016 |
| Beschermingsklasse / IP-bescherming | IP20 |
| Leveringsomvang | LED |
| voltage geschiktheid | 230 - 240 Volt |
| Diameter in cm | 20 |
| materiaal | aluminium, hout |
| kabel kleur | zwart |
| kabellengte | 300 cm |
| Hoogte-instelling | hoogte bepaalbaar |
| dimmen | dimbaar op locatie met faseafsnijding dimmer |
| Wattage | 4,05 W |
| LED | inclusief |
| Kleurweergave-index | 90 |
| Lichtstroom in lm | 463 |
| Kleurtemperatuur in Kelvin | 2.700 extra warm wit |
| luifel Dimensions | ∅ 5 cm |
| Dimensions | H 4 cm | Ø 20 cm |
Spanje