Costanza Table Fixed
[Paolo Rizzatto]
Omschrijving
The Luceplan Costanza Table Lamp Fixed is available with different colours for the shade. The frame is in aluminum. This lamp is equipped with an on / off switch. This lamp is not height-adjustable but has the fixed height of 80 cm. Like the other lamps of this series, Paolo Rizzatto created the Costanza Table in 1986.
Technologie
| Land van herkomst |
Italië |
|---|---|
| Fabrikant | Luceplan |
| Ontwerper | Paolo Rizzatto |
| jaar | 1986 |
| Beschermingsklasse / IP-bescherming | IP20 |
| Leveringsomvang | Leuchtmittel/Bulb |
| voltage geschiktheid | 110 - 240 Volt |
| materiaal | aluminium, polycarbonaat, zijde |
| Hoogte-instelling | niet in hoogte verstelbaar |
| Voet / fitting | E27 |
| schakelbaarheid | op armatuur hoofd |
| Vermogen (max. Watt) | 105 Watt |
| Schaduw diameter | 40 cm |
| schermhoogte | 28 cm |
| kandelaar Dimensions | lengte 18, breedte 18 cm |
| lichtverdeling | direct en indirect |
| Dimensions | H 80 cm |
Italië
