2527
[Holtkötter]
Omschrijving
The Holtkötter 2527 floor lamp can be adjusted in height from 102 cm to 146 cm. It has a lamp arm with two joints and a rotating reflector. The lamp is made of high-quality precious metal, which is worked by hand. The 2527 is available in antique brass, matt nickel and matt brass finishes. A pull switch is integrated in the reflector. The floor lamp can be operated with halogen lamps or LED retrofits.
Technologie
| Land van herkomst |
Duitsland |
|---|---|
| Fabrikant | Holtkoetter |
| Ontwerper | Holtkötter |
| Beschermingsklasse / IP-bescherming | IP20 |
| Leveringsomvang | Leuchtmittel/Bulb |
| voltage geschiktheid | 110 - 240 Volt |
| Projectie in cm | max. 60 |
| materiaal | messing, metaal |
| Hoogte-instelling | hoogte verstelbaar |
| dimmen | dimbaar op locatie |
| Voet / fitting | E27 |
| schakelbaarheid | trekschakelaar |
| Vermogen (max. Watt) | 100 Watt |
| kandelaar Dimensions | ∅ 25 cm |
| lampkop massa | lengte 19 cm |
| Dimensions | H 102 - 146 cm |
Duitsland