Costanzina Wall
[Paolo Rizzatto]
Omschrijving
The Luceplan Costanzina Wall is available with different colours for frame and shade. This lamp has a classic lamp shade and emits room light. The on / off switch is located in the shade. The wall lamp can be mounted on the wall due to a cable independently of a power outlet.
Technologie
| Land van herkomst |
Italië |
|---|---|
| Fabrikant | Luceplan |
| Ontwerper | Paolo Rizzatto |
| jaar | 1992 |
| Beschermingsklasse / IP-bescherming | IP20 |
| Leveringsomvang | Leuchtmittel/Bulb |
| voltage geschiktheid | 110 - 240 Volt |
| Projectie in cm | 28 |
| materiaal | aluminium, polycarbonaat, zijde |
| Voet / fitting | E14 |
| schakelbaarheid | op armatuur hoofd |
| Vermogen (max. Watt) | 42 Watt |
| Schaduw diameter | 26 cm |
| schermhoogte | 17 cm |
| lichtverdeling | licht in de kamer |
| Dimensions | H 54 cm |
Italië
