2527
[Holtkötter]
Opis
The Holtkötter 2527 floor lamp can be adjusted in height from 102 cm to 146 cm. It has a lamp arm with two joints and a rotating reflector. The lamp is made of high-quality precious metal, which is worked by hand. The 2527 is available in antique brass, matt nickel and matt brass finishes. A pull switch is integrated in the reflector. The floor lamp can be operated with halogen lamps or LED retrofits.
Technologia
| Kraj produkcji |
Niemcy |
|---|---|
| Producent | Holtkoetter |
| Projektant | Holtkötter |
| Stopień ochrony / Stopień ochrony IP | IP20 |
| Zawartość opakowania | Leuchtmittel/Bulb |
| napięcie przydatność | 110 - 240 Volt |
| Projekcja w cm | max. 60 |
| tworzywo | metal, mosiądz |
| Regulacja wysokości | z regulacją wysokości |
| ściemnianie | na miejscu z funkcją ściemniania |
| Cokół / Oprawka | E27 |
| skalowalność | przełącznik Pociągnij |
| Moc (maks. W) | 100 Watt |
| świeczniku Wymiary | ∅ 25 cm |
| Głowica lampy Wymiary | długość 19 cm |
| Dimensions | H 102 - 146 cm |
Niemcy