Glass Moons 3 Chandelier Spring
[Licht im Raum]
Opis
The Light in Space Glass Moons 3 Chandelier Spring consists of three lamps on a round canopy. The glasses of the three lamps are made in classic craftsmanship and are mouth-blown. The Glass Moons 3 Chandelier Spring has one lamp each with a forest green, an amethyst-coloured and a brilliant yellow glass.
The three lamps can be individually set in total height when installed. The Glass Moons 3 Chandelier Spring is offered with a round canopy in stainless steel or white. The three E27 sockets of the chandelier are suitable for replaceable LEDs (retrofit).
Technologia
| Kraj produkcji |
Niemcy |
|---|---|
| Producent | Licht im Raum |
| Projektant | Licht im Raum |
| rok | 2018 |
| Stopień ochrony / Stopień ochrony IP | IP20 |
| Zawartość opakowania | LED |
| napięcie przydatność | 110 - 240 Volt |
| tworzywo | stal nierdzewna, szkło |
| długość kabla | 300 cm |
| Regulacja wysokości | wysokość ustalona |
| ściemnianie | na miejscu z funkcją ściemniania |
| Cokół / Oprawka | E27 |
| LED | Łącznie |
| baldachim Wymiary | ∅ 35 cm |
| Średnica klosza | 16 cm |
| wymiana żarówek: | na miejscu |
| wydajność systemu | 3 x 2 Watt |
Niemcy