Allegro Assai LED
[Atelier Oï]
Opis
The Foscarini Allegro Assai LED is a pendant lamp made of gold lacquered metal. This light is an LED light with separately switchable lamps.
It is on site DALI dimmable and hangs on three ropes of a round canopy. The ropes can be shortened individually. Of the lights of this series, the Allegro Assai is the largest with a diameter of 136.5 cm the widest place. In addition to this LED version, a halogen version is also available.
Technologia
| Kraj produkcji |
Włochy |
|---|---|
| Producent | Foscarini |
| Projektant | Atelier Oï |
| rok | 2007 |
| Stopień ochrony / Stopień ochrony IP | IP20 |
| Zawartość opakowania | LED |
| napięcie przydatność | 230 - 240 Volt |
| Średnica w cm | 137 |
| tworzywo | aluminium, metal |
| powierzchnia | złoto |
| długość kabla | 490 cm |
| Regulacja wysokości | wysokość ustalona |
| ściemnianie | DALI ściemniania |
| skalowalność | Lampy osobne uruchamianie |
| Moc w watach | 51 W |
| LED | Łącznie |
| Wskaźnik oddawania barw | >90 |
| Temperatura barwowa w stopniach Kelvina | 3.000 biała ciepła |
| baldachim Wymiary | ∅ 21 cm |
| Całkowity strumień świetlny w lm | 5.684 |
| Dimensions | H 136 cm | Ø 137 cm |
Włochy

